Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Nabídka T-exkurzí

Autorka: Ing. Alena Čiháková

Vážení rodiče, 

I v této době distančního vzdělávání se konají zajímavé T-exkurze. Věříme, že pokud se Vaše dítě přihlásí, zažije zajímavé zážitky, potká se s kamarády z celé republiky.  

Aktuální nabídka T-exkurzí 

Na jaře 2021 nás vzhledem k epidemiologické situaci čekají dvě distanční T-exkurze. Neboj, objevovat svět spolu zvládneme i na dálku! 

Abychom na vše měli dostatek času, upravujeme harmonogram T-exkurzí následujícím způsobem: 

  • 2 týdny teoretická příprava a plnění úkolů (asynchronní) 

  • krátké společné online setkání (synchronní) 

  • 2 týdny zpracování praktické části (asynchronní) 

  • delší společné online setkání (synchronní) 

  • zpracování T-reportu (asynchronní) 

Ať bude pandemie zuřit sebevíc, své nejbližší okolí určitě dovedeš s naší pomocí probádat i sám/sama (a případně i s rodiči či sourozenci). 

Za příznivé epidemiologické situace samozřejmě rádi zorganizujeme i společný výlet do terénu! 

Informace k jednotlivým distančním T-exkurzím a přihlášku nelezneš níže. V případě dotazů se neváhej obrátit na koordinátorku Kateřinu Remišovou. 

 

Za hmyzem do terénu! 

Lektor: Mgr. Martin Starý 

Věk: 13 – 19 let 

Online příprava: od 19. 4. 

První online schůzka: čtvrtek 6. 5. 

Druhá online schůzka: sobota 22. 5. 

 

Anotace: Zajímá Vás příroda? Víte, že nejpočetnější skupinou živočichů na Zemi je hmyz? Hmyz má zásadní vliv na náš život, ať už pozitivní, nebo negativní. V zemědělství je nepostradatelným opylovačem, ale zároveň páchá i škody, je přenašečem nemocí lidí, zvířat i rostlin a pomáhá rozkládat mrtvou hmotu. Hmyz je takřka všudypřítomný a je zdrojem potravy pro další živočichy. Zkrátka život, tak jak jej známe, by bez něj nemohl existovat. V online přípravě se seznámíme s nejběžnějšími skupinami hmyzu a naučíme se je poznávat, což si vyzkoušíme také v přímo v terénu. Terénní část bude přizpůsobena aktuálním podmínkám. 

 

Migranti v našem městě 

Lektor: Mgr. Lenka Pavelková, M.Sc. 

Věk: 12 – 19 let 

Online příprava: od 26. 4. 

První online schůzka: úterý 11. 5. 

Druhá online schůzka: pátek 28. 5. 

 

Anotace: Znáte svoje město? Všímáte si, jak se mění? Lidé se rodí, umírají, stěhují se z města, ale i do něj, ať už z jiných míst v Česku nebo ze zahraničí. Právě migrace ze zahraničí je hlavním tématem naší T-exkurze. Podíváme se na to, kdo do Česka, a tedy i českých měst, přichází, odkud tito lidé jsou a jak se města v reakci na tuto migraci proměňují. Za pomoci map, fotoaparátů, ale i pastelek budeme tyto proměny mapovat v okolí vašeho bydliště či jiném blízkém městě. Terénní část bude přizpůsobena aktuálním podmínkám.


 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko