My všichni jsme Východočeši

Autoři:  Anička, Majda a Honza z 5.B

V pátek 22. května se konala v Městské knihovně Slavoj vědomostní soutěž My všichni jsme Východočeši. Přijely týmy z Přelouče, Chrudimi, Náchoda, Nového Bydžova, Hradce Králové a nemohli jsme chybět ani my- domácí ze Dvora.  Nejdříve jsme šli na stezku, na které se odpovídalo na 48 otázek týkajících se šestnácti východočeských měst. Cesta končila u splavu, kde se čekalo na ostatní skupiny. Poté jsme vyrazili do DDM Jednička opékat buřty. Zároveň se všechny týmy seznámily a zazpívaly si za doprovodu kytary. Všichni jsme si to náramně užili. Pak v knihovně probíhaly prezentace jednotlivých měst, které jsme si připravily my děti. Po večeři jsme se vydali na prohlídku našeho města. Zároveň jsme museli řešit další úkoly. Skládali jsme básně, počítali obrazce, doplňovali texty písní a přemýšleli nad různými významy slov. Víte například, kdo je to školomet? Pokud nevíte, zeptejte se našich knihovnic v dětském oddělení. Když se setmělo, šli jsme do kostela sv. Jana Křtitele. Vyšli jsme až na věž a měli neuvěřitelný zážitek z pohledu na město svítící ve tmě. Tím však den ještě nekončil. Už všichni leželi a někteří možná i spali, ale přivolali je vyděšené knihovnice, neboť na dvoře knihovny byli překupníci vnitřností. Dostali jsme žádanky s jednotlivými orgány a museli je správně přiřadit ke známým filmovým či knižním hrdinům (Bilbo Pytlík, král Lávra, Otesánek...). I s tímto úkolem jsme si lehce poradili a pak už jsme zalezli do spacáků. Ráno po snídani bylo vyhlášení. Náš tým skončil na druhém místě hned za Přeloučí. Byli jsme rádi. Každý dostal cenu a pak jsme šli do zoo. Skvělé to bylo v Darwinově stanici, kde jsme si pohladili ježka a různé plazy. Doufáme, že se to všem líbilo, tak jako nám!

Fotky zde.