Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Moc a bezmoc ve výchově

Veronika Čiháková
Na naši školu přijal pozvání Dr. Andrej Drbohlav, významná osobnost na poli českého školství, etoped, psycholog, autor zajímavých knih. Naše učitele provedl několika důležitými tématy, která významně zasahují jak do života dospělé společnosti, tak především do života našich dětí. Nástrahy kyberprostoru, výzvy na tik-toku apod. jako významné skutečnosti, které na naše děti, a většinou ne dobrým směrem, působí. Spousta čísel, závěrů ze studií, zkušeností z ambulantní praxe, toho byly jasným důkazem. Část své přednášky pan doktor věnoval i vlivu stravy na chování mladé generace. Podal nám jasný obraz toho, kam vše může, a také bohužel, směřuje. Nelehké představy, ale i možná východiska z nich. Tomu všemu učitelé velice pozorně naslouchali, kladli otázky, zamýšleli se a diskutovali. Tento seminář vnesl do našich hlav spoustu myšlenek, otázek, varování a reálných představ. Usadil nás se zdviženým prstem do současné reality. Bohužel, tak tomu je. Díky p. doktorovi jsme se dokázali i nadechnout a s nadějí, že i my učitelé máme alespoň z nějaké části, tuto situaci možnost ovlivnit.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko