Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Mládež pro udržitelný život II

Autor: V. Kacetl

Měsíc prosinec přinesl další posun v tvorbě našeho mikroprojektu, o kterém jsme vás informovali v minulém článku. Proběhla dvě setkání, na kterých jsme představili naše nápady, jakým způsobem chceme vylepšit svoje okolí. První setkání proběhlo v Hradci Králové v pondělí 11. Prosince. Zde jsme se setkali s pracovníky Centra ekologické výchovy Sever, které celý projekt zaštiťuje, a hlavně se zástupci dalších škol, jež se projektu účastní. Cílem této akce bylo seznámení ostatních s prací na projektu formou prezentace a následné diskuze. Každá škola zde prezentovala své nápady. Ty jsou různorodé, ale mají v podstatě stejný cíl - zkusit změnit okolí k lepšímu. Například zlepšit bezpečnost v dané obci, přiblížit obec turistům, vytvořit naučnou stezku nebo vytvořit místo pro trávení volného času.  Toto je i naším záměrem. Rádi bychom v areálu ZŠ Strž vytvořili venkovní školní třídu a malé workoutové a volnočasové hřiště pro žáky školy i pro veřejnost. V následné diskuzi jsme si vyměnili s ostatními konkrétní nápady na realizaci navržených cílů.
Druhou akcí bylo setkání se starostou našeho města ing. Janem Jarolímem, kterému jsme nejprve představili náš mikroprojekt a nastínili představy o jeho realizaci. Diskutovali jsme o možnostech, jak by nám mohlo město v našem snažení pomoci, a také jsme se dozvěděli zajímavé informace o městě a městském úřadu. To nejdůležitější bylo, že jsme se dohodli na další vzájemné spolupráci na mikroprojektu, která bude pokračovat schůzkou s dalšími zástupci města, kde už bychom měli řešit konkrétní postup při realizaci projektu. 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko