Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

McDonald's Cup - Jak to Dopadlo?

Ve středu 20. dubna jsme se se žáky 1. až 3. ročníku zúčastnili kvalifikačního kola tradičního fotbalového turnaje Mc Donald Cup. Naše družstvo odehrálo čtyři zápasy proti soupeřům ze základních škol trutnovského okresu. Výsledkově i herně se nám dařilo, přálo nám také štěstí, proto jsme turnaj odehráli bez ztráty jediného bodu a postoupili do okresního finále.
Finále se konalo ve středu 4. května za účasti čtyř družstev, kromě naší školy tu byli fotbalisté z trutnovské ZŠ V Domcích, Rtyně v Podkrkonoší a z Hostinného. Hrálo se systémem „každý s každým“ a vítěz postupoval do krajského kola. V tomto kole jsme odehráli dvě utkání, ve kterých jsme byli lepším týmem a své soupeře jsme porazili. Klíčové bylo utkání proti Hostinnému, to byl souboj o postup. Na minulém turnaji se našim podařilo zvítězit 3:2 a bylo to napínavé utkání. Tentokrát to nebylo jednoduché, protože jsme zpočátku prohrávali 2:0 a hráli jsme trochu zakřiknutě. Přesto se nám podařilo brankový poměr snížit. Soupeř však odpověděl třetím gólem. Do konce utkání se nám podařilo vstřelit už pouze jednu branku a upravit skóre na konečných 2:3. Soupeř nám tedy minulou porážku vrátil a zaslouženě postoupil do krajského kola.
Naši kluci hráli moc pěkný fotbal s řadou zajímavých akcí i gólů a v okresním kole skončili na krásném druhém místě.  Za tento úspěch jim patří veliká pochvala. Doufáme, že v příštích ročnících tohoto turnaje na svůj úspěch navážou.
Závěrem bych chtěl poděkovat trenérům malých dvorských fotbalistů za jejich práci, která přináší sportovní úspěchy i místním školám. Také děkuji rodičům našich reprezentantů, kteří přijeli své děti na turnaj podpořit.
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko