Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Literární soutěž pro dospělé

Autorka: Mgr. Šárka Šantrochová

Nakladatelství Albatros nenabízí pouze knížky do škol, ale každoročně pořádá i literární soutěž pro autory, kteří ještě nepublikovali. Do této soutěže se zapojila naše paní učitelka Mgr. Jana Hronešová a její rukopis byl nakonec oceněn 2. místem.
A jaké jsou zážitky učitelky, která se na chvilku ocitla v roli autorky dětské knihy? ,,Zapojila jsem se do literární soutěže o nejlepší původní rukopis, kterou pravidelně vyhlašuje nakladatelství Albatros. Přihlášený soutěžící nesmí dosud nikde publikovat žádné vlastní dílo. Téma letošního ročníku bylo “Pipi v nás“, tedy příběh s výraznou hrdinkou v hlavní roli a muselo jít o text vhodný pro děti. Odborná porota přečetla více než 60 zaslaných prací a postupným tříkolovým výběrem vyřadila tři rukopisy, které ji oslovily nejvíce. Mezi nimi jsem k velké radosti nakonec skončila s rukopisem “Léto s agentkou“ i já. Byla jsem pozvaná na předání Výročních cen Albatrosu 2023 do Prahy, kde toto knižní nakladatelství ocenilo své spisovatele, ilustrátory, grafiky, ale zároveň i oslavilo 75. narozeniny svého trvání. To nejdůležitější ocenění – příslib, že nakladatelství vydá vítězný rukopis jako knihu pro děti, mi tedy uniklo o “vlásek“. Ale vzhledem k tomu, že výherkyně soutěže je dlouholetou překladatelkou dětských knih a pohybuje se v literárním oboru, mě prohra s “profesionálem“ zase tak nebolí. Budu psát dál. Doma, i s dětmi ve škole. Vždyť psaní je radost!“

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko