Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Kvítek v Praze

Dne 10.5.2024 vyrazil náš pěvecký sbor na výlet do Prahy. Našim plánem bylo navštívit Rudolfínum a Muzeum Karla Zemana. V Rudolfínu nás čekal program Martha v říši divů. Spolu s herečkou Marthou Issovou jsme se vypravili do říše divů a to nejen těch hudebních. Zkoumali jsme jednotlivé nástroje, jejich jedinečnost, historii ale také jací lidé na ně hrají a proč to vlastně dělají. Prohlíželi jsme si orchestr ze všech stran a zjišťovali jsme, v čem nám může hudba v životě pomáhat, v čem je její síla a hlavně…kouzlo. Bez hudebníků by to samozřejmě nešlo. A tak nás celým programem provázel i Pražský barokní soubor s jeho dirigentem Vojtěchem Jouzou.

V muzeu na nás pak čekala motivační hra Vynález zkázy. Nejprve jsme si prošli unikátní interaktivní expozici, která nás zavedla do světa filmových triků génia světového filmu Karla Zemana. Děti se mohly vznést na létajícím stroji, proletět se na okřídlených koních Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Poté děti rozkrývaly jednotlivé trikové postupy. Po zodpovězení otázek ve hře získaly děti rádiovou frekvenci, kde jim byl prozrazen číselný kód, díky kterému otevřely truhlu s pokladem.

S dětmi jsme cestou stihly i orloj, který se dětem také moc líbil. Myslím, že jsme si to všichni moc užili a děti si domů přivezly nejen něco na památku, ale i plno zážitků.
FOTO
                                                                                                Gabriela Šulcová, Veronika Výborná 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko