Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Kurz přežití ve světě financí

Mnoho mladých lidí se hned na začátku svého dospěláckého života zadluží a dluhy pak musí splácet několik let. Jak hospodařit s penězi, kde se vyplatí investovat a jak v dnešní době ušetřit? To jsou otázky, které žákům 6. A a 7. A v rámci projektového dne „Kurz přežití ve světě financí“ přijela zodpovědět odborná lektorka s dlouhodobými zkušenostmi v oblasti účetnictví a managementu.

Projektový den byl hrazen z Operačního programu Jan Amos Komenský. Děti si mohly díky pečlivě připravené simulační hře vyzkoušet plánování rodinného rozpočtu. Pracovaly v malých skupinkách, které představovaly jednotlivé rodiny. Do připravených tabulek zapisovaly příjmy a výdaje domácnosti, investovaly, nakupovaly, plánovaly, počítaly a snažily se výhodně investovat.

Většina z nich pracovala s velkým nasazením a zájmem. Bylo hezké pozorovat, jak byly děti vtaženy do hry, argumentovaly a přemýšlely nad každodenními výdaji.

Na závěr jednotlivé rodiny prezentovaly své rozpočty a chlubily se našetřenou rezervou. Zábavnou formou tak zjistily, že není vždy jednoduché s penězi vyjít. Spolupracovaly se svými spolužáky, snažily se prosadit svůj názor, chytře a s rozmyslem nakupovat, což se jim do budoucího života jistě hodí.

Autor: Gabriela Geislerová

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko