Královédvorské sportovní hry - přehazovaná

Pátek 17. května byl na základní škole Strž zasvěcen sportu. Proběhl zde první a jistě ne poslední ročník turnaje v přehazované pátých tříd základních škol. Zastoupení zde měly čtyři školy – ZŠ Schulzovy Sady, ZŠ Podharť, ZŠ 5. května a samozřejmě hostitelská škola ZŠ Strž.
   Celkem se sešlo 8 týmů a klání probíhalo současně na dvou hřištích. Turnaj byl nesmírně napínavý od začátku až do konce. Nebyla nouze o dramatické situace a výměny, přičemž o skvělou atmosféru se zasloužili nejen hráči samotní, ale i přihlížející spoluhráči ze střídačky.
   A jak to vlastně dopadlo? První místo získala třída 5. A ze ZŠ Schulzovy Sady. Cenu za druhé místo si odnesla 5. B domácí ZŠ Strž a třetí místo patří jediné páté třídě zastupující ZŠ 5. května.
   O ceny v podobě diplomů, medailí a upomínkových předmětů se postaralo město Dvůr Králové.
   Upřímné poděkování patří všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu turnaje. Městu, vyučujícím, kteří s dětmi přehazovanou trénovali a hlavně dětem, které se neváhaly zapojit a šly do toho naplno.
   Věřím, že pozitivní dojmy si odnáší i ti, kteří se neumístili na dekorovaných místech a budeme se těšit na hojnou účast zase za rok.
Sportu zdar!

Za ZŠ Strž Mgr. Pavlína Barešová.