Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Kde vzaly boty Nike svůj název?

Odpověď jsme hledali v Galerii antického umění v Hostinném a vy můžete taky😉

Vyrazili jsme v ranních hodinách autobusovou linkou směr Hostinné. Hned v úvodu nám dal pan řidič jasně najevo, že žádné nepřístojnosti ve svém voze nestrpí, a tak jsme mluvili potichu, nejedli, nepili, abychom si ho nepohněvali 🙃.

Důkaz, že jsme to fakt zvládli, přišel hned při vystupování. Pán v džínách a džínové bundě nás pochválil a hned se nám představil jako průvodce, se kterým jsme se už za pár minut měli potkat v areálu bývalého augustiniánského kláštera v Hostinném a prohlédnout si vše, co Galerie antického umění nabízí.

Po příchodu jsme si tašky a batohy uložili ve skříňkách a vyrazili na obhlídku. U dveří nás vítala socha spartské běžkyně a pak už jsme pokračovali kolem řeckých soch Diskobola, Amazonek, bohyně Athény, hlavy slepého Homéra, abychom prošli pod zdviženou rukou prvního římského císaře Octaviana Augusta. 

Pravda… socha psa řešícího hygienu svých tělesných partií a socha kloučka hrajícího si s husou nás zaujala o dost víc. Nicméně císaři jsme věnovali alespoň letmý pohled, než jsme popošli k Lákonovi a jeho synům bojujícím s hady, kteří jim přinesli smrt za to, že nechtěli, aby Trójané vtáhli do svých hradeb bájného Trojského koně. 

Od sousoší Lákóna a jeho synů už byl jenom krok k Medúze, kde jsme si dávali velký pozor, abychom této  “krásce” s klubkem hadů místo vlasů nehleděli přímo do očí. Přece jenom proměnit se pod jejím pohledem v kámen se před letními prázdninami úplně nehodí.

No a na závěr jsme konečně objevili, proč se slavné kecky jmenují Nike a kde se autoři loga úspěšné obchodní značky inspirovali. A vy, když si do vyhledávače zadáte jméno„Níké Samothrácká“, tak na to určitě přijdete taky. Nicméně vidět tuhle krásku ve skutečné velikosti a kráse nic nenahradí, tak neváhejte, sbalte pingl a ze Dvora jste tam busem do 30 minut.

My jsme celou exkurzi zakončili řešením 12 Héraklových úkolů a pak se stejným panem řidičem vrátili domů.

Za partu šesťáků zdraví:

Holky a kluci ze 6.A

Mgr. Gabriela Grundová, třídní učitelka

Elen Králová, paní asistentka a fotografka třídních akcí

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko