Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Jak být fit

A JE TO! Plácli by si Pat s Matem, stejně jako my v pátek 6. 9. kdy jsme rozdali diplomy a vyrazili za odměnu na koupaliště. Uzavřeli jsme projektové dny, tradiční akci naší školy na začátku roku, kdy máme prostor potkat se s kamarády, případně s novou třídní a novou paní asistentkou, jako to bylo v našem případě. Super dny, kdy nemusíme hned naskočit do rozvrhu, ale ještě fungujeme v lehce prázdninovém režimu.

Naše třída 6. A si tentokrát vybrala téma Jak být fit, takže jsme ve středu ráno tvořili myšlenkové mapy
a dumali, co všechno vlastně vybrané téma zahrnuje. Jak jsme tak na papír zaznamenávali myšlenkové pochody, došlo nám, že celé téma není jenom o cvičení, hubnutí či nehubnutí, zdravé či nezdravé stravě, ale taky o spánku, relaxaci, schopnosti udržet si stabilní denní režim apod. Zkrátka myšlenky se množily a navazovaly jedna na druhou, takže ve finále připomínaly hustou síť pavouka poutníka po ránu. 


Krátce na to jsme zhodnotili, do jaké míry odpovídají naše svačiny zásadám zdravé výživy a pustili se
do výběru fyzických aktivit. Na středu po přestávce jsme se chystali do haly a ve čtvrtek ven. Do úzkého výběru se nakonec dostaly schovávaná, skok přes žíněnkovou řeku, na babu, Kimball a pamatovák.

A ven jsme si vybrali fotbal, basketbal a trojskok.

Jednoznačně největší úspěch ve středu sklidila schovka, kde jsme zapojili nejen svoje fyzické dovednosti - namotat se na sedačky v hledišti, zatočit se do kozelce tak úsporného, abychom se vešli pod stůl, nebo stáhnout všechny svaly a nacpat se pod schody či za sloup. Vlastně jsme tak trénovali nejen tělo, ale i mysl, a zároveň na vlastní kůži zažili, co ve světě zvířat znamená splynout s prostředím. Zkrátka ukázkové prolnutí mezipředmětových vztahů.

A ve čtvrtek hurá ven na olympijský trojboj. Slunce nám svítilo na cestu, ale my jsme uvážlivě střídali slunce a stín, aktivitu a odpočinek, takže vše proběhlo hladce a ve finále jsme byli i drobek naštvaní, když třídní pískla konec dne, protože pamatovák byl právě v nejlepším. Ale víte jak, v nejlepším je nejlepší přestat, a tak jsme vyrazili na oběd nebo domů.

V pátek jsem si celé tři dny zhodnotili a každý si promyslel svůj vlastní závazek, jak být víc fit. Téma, které jsme určitě nepotkali naposledy, čeká nás totiž letos nově občanská a rodinná výchova, kde se
k němu určitě vrátíme. A pak už za odměnu na koupaliště. Plavání, volejbal, skoky do vody, slunce, pohoda a trochu toho hřešení v bufetu😉

Užili jsme si to, jen někteří by příště volili jiné týmy při sportovních kláních, ale los je holt los.


Za tým 6. A Mgr. Gabriela Grundová, třídní učitelka (text), a Elen Králová, asistentka (foto)

Fotky-8-9-2023-1.jpeg

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko