Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Halloween v Žirči

Autor : Martina Tomancová Eflerová

Na poslední týden v říjnu byla v žirečské škole v plánu dvoudenní akce s přespáním ve škole. Z důvodu nemoci byla ale oslava Halloweenu přesunuta na další týden. První listopadové pondělí se děti v Žirči vrátily v podvečer v 18 hodin zpět do školy. Důvod byl jasný … Halloween … Bezprostředně po příchodu do školy měly děti možnost vyzkoušet si „halloweenské koledování“. Se slovy : „TRICK OR TREAT“ (koledu nebo něco vyvedu), lehce rozčeřily podvečerní klid v okolí školy. Odměna byla sladká. Naše skupinka masek si „vykoledovala“ košík plný dobrot. Ve škole na děti čekala bohatě prostřená tabule plná tematických pokrmů. Nejvíce vzrušení způsobila připravená stezka odvahy, jejíž absolvování všichni zúčastnění stvrdili svými podpisy na připravený pergamen. Poté již nic nebránilo tomu plně si užít zábavy a připraveného programu v lehce tajemných kulisách hodovní místnosti. Pro umocnění atmosféry se četlo z knížky o strašidle Tomášovi, pořádaly se soutěže, například v hodu do čarodějnického klobouku, za doprovodu kytary se zpívaly písničky. Vrcholem večera byla strašidelná diskotéka a soutěž o nejstrašnější masku. Porota měla skutečně velmi těžký úkol, proto bylo rozhodnuto, že všechny masky jsou ty NEJ. Z důvodu poruchy na topení nebylo možné přespat ve škole do druhého dne, jak bylo původně v plánu. Proto jsme ve 22 hodin ukončili náš Halloweenský rej s tím, že se druhý den opět sejdeme a budeme pokračovat v připravených aktivitách. Úterý bylo, díky akci z předešlého večera, také lehce duchařské. Pokračovalo se ve čtení knížky o strašidle, povídali jsme si o původu Halloweenu a věnovali se tematickému duchařskému tvoření. Děti si oslavu Halloweenu velmi užily. Velké díky patří rodičům za přípravu strašidelných dobrot na naši Halloweenskou hostinu.

Fotografie zde.

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko