Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

HISTORIE NÁS BAVÍ

HISTORIE NÁS BAVÍ
   Listopad se pro naši třídu stal měsícem besed o české historii. 14. a 21. 11. jsme vyrazili do Národního muzea, kde nás čekaly přednášky o událostech listopadových. Zatímco první pojednávala o událostech 17. listopadu 1939, druhá se věnovala především 17. listopadu 1989.
   První návštěva Národního muzea, která nám přiblížila pojmy Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii, byla obohacena o dokument, kde pamětníci vzpomínali na své zážitky z roku 1939 a druhé světové války (šlo o studenty odvlečené do koncentračních táborů po uzavření vysokých škol v protektorátu).
   Středa 21. 11. začala vyprávěním o normalizaci a Sametové revoluci. Poté začal besedu biskup Václav Malý. Své vyprávění obohatil o osobní vzpomínky na normalizaci, některé lidi, na celý rok 1989, hlavně na listopadové události a prosincové změny. Zmínil také osobní obavy, když nebylo jasné, jak to celé dopadne. Reagoval i na otázky z publika.
     Oba výlety nám přinesly poučení, ale také trochu rozptýlení.
   Ještě je před námi jedna beseda. 30. listopadu si budeme o událostech 20. století povídat s paní Helenou Havelkou, která nás navštíví ve škole a zároveň se zúčastní projektu Post bellum Příběhy našich sousedů.
   Doufáme, že i tato beseda bude zajímavá a přínosná.
Anna Kubíková, 9. B

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko