Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Filmařina, to je dřina

Autoři: Mgr. Gabriela Geislerová a filmaři ze 7. A
   
     Jubilejní 30. ročník filmového festivalu Juniorfilm byl pro nás velkou výzvou. Rozhodli jsme se, že se pokusíme natočit krátký dokument, který by mapoval nějakou zajímavou akci naší třídy.

Od tohoto rozhodnutí po realizaci však vedla dlouhá cesta. Vymyslet scénář, najít režiséra, rozdělit role mezi třináct nadšených herců, vybrat správná místa, kde bude pro natáčení alespoň trochu klid a může se začít. Klapka, akce a točíme…
Zní to docela jednoduše, ale po několika společných odpoledních natáčeních jsme zjistili, že to jednoduché vůbec není. Jak funguje ten stativ? Kam se mám postavit? Zapomněla jsem scénář. Není nic slyšet. Přišel jsi pozdě. Hlavně se nesmát…  Nepovedené scény nám přibývaly jak houby po dešti a na těch celkem povedených bylo nutné zapracovat ještě při střihu.
Termín odevzdání se blížil a naše práce se ani vzdáleně nepodobala tomu, co jsme chtěli vytvořit. Při natáčení jsme si užili spoustu legrace. To nás nejspíš přivedlo k myšlence sestříhat nepovedené scény a nějak vtipně je okomentovat, ať se pobaví také diváci. Vznikl tak snímek „Filmařina, to je dřina“.

Jeho zařazení do festivalové projekce nás moc potěšilo. Velkým překvapením však bylo, že organizátoři festivalu ocenili náš první filmařský pokus speciální cenou za týmovou práci. Je to pro nás motivace i nová výzva. Už teď vymýšlíme, jak natočit film, který by příští rok obstál také před odbornou i dětskou porotou. Tak nám držte palce!

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko