Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Exkurze 9. A do Národního divadla

Autoři: Mgr. Kučerová, Mgr. Hlavsová


Dne 15. 9. jsme se v dobré náladě, i když s téměř hodinovým zpožděním, dostali s 9.A vlakem do Prahy na Hlavní nádraží, odkud jsme společně došli do Národního muzea. Vstup jsme měli zcela zdarma. Výtah nás vyvezl do 2. patra, a poté jsme již jen vstřebávali unikátní výstavu dějin našeho národa v průběhu 20. století.
Během prohlídky jsme se setkali mj. s dobovým zařízením pokojů, ať už matky samoživitelky, studentů, či rodiny úplné. Mohli jsme si vyzkoušet své znalosti subkultur pomocí interaktivní hry, stejně jako přijít nato, zda bychom prošli kádrováním u tehdejší vládnoucí strany. Zažili jsme hluk první i druhé světové války, architekturu, pamflety, hesla a motta z doby komunistické, ale i z doby prvního svobodného nádechu učiněného po jejím svržení. Připomněli jsme si vybavení dětského pokoje v průběhu celého 20. stol., stejně jako módy ve sklářském, oděvním či obuvnickém odvětví. Viděli jsme množství bust známých, obdivovaných, milovaných i zatracovaných osobností našeho národa. Zřejmě nejvíce nás však nadchlo promítání dějin 20. stol. v kruhovém kinosále, kde jsme si během několika minut mohli připomenout, co vše naše země prožila, překonala a dokázala během jednoho století. Snad jsme se i trochu poučili z minulých chyb…
Po prohlídce jsme se s hlavami plnými dojmů a jinak podaných informací odebrali naplnit i naše žaludky do nedalekého Mc Donald´s restaurantu. Poté nás již čekala pouze cesta domů, do Dvora, kde jsme se tentokrát celkem v předpokládaný čas rozloučili a spokojeně rozešli.
Různé úhly pohledu na jedno století, které zřejmě přineslo lidem na našem území nejvíce zvratů, jeho neotřelost, interaktivní přístup a schopnost jednoduchého předání množství informací nám všem, nás nutí vám tuto skvělou výstavu vřele doporučit, protože my jsme si ji opravdu užili.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko