Erasmus+ v Polsku

27. 5. 2019
     Po dlouhé cestě (odjezd v 6, 00) jsme v podvečer dorazili do Swidniku v Polsku, který se stal cílem našeho prvního zahraničního výjezdu v rámci Programu Erasmus+. Děti se poprvé naživo setkaly se svými polskými spolužáky, se kterými byly již v elektronickém kontaktu, a jejich rodinami. Přivítání bylo opravdu vřelé.

28. 5. 2019
    Dnes jsme se probudili do slunného dne. Hned ráno jsme navštívili zdejší školu. Děti si mezi sebou samozřejmě vyměnily informace o životě v "náhradní" rodině, večeři i snídani.  Oficiální program začal prezentacemi jednotlivých témat (krajina, architektura a portrét), které připravili žáci z jednotlivých zúčastněných zemí – ČR, Portugalska a hostitelského Polska. Poté následovala „honba za pokladem“ v okolí školy. Čtyři týmy pod dohledem pedagoga plnily úkoly, které přispěly ke vzájemnému poznávání odlišných kultur. Při jejich plnění jsme si užili spoustu legrace. I když se některé týmy vracely za vydatného deště, radost ze hry to nikomu nepokazilo. Odpoledne děti čekal oběd a odpolední program s rodinami. Už se těšíme na zítřejší výlet do Krakowa.