EXKURZE VE VÝROBNĚ VÁNOČNÍCH OZDOB

Autorky: třídní učitelky třetích tříd

Třetí třídy si 5. 12. zpestřily advent návštěvou Vánočních ozdob v našem městě.

Děti prošly s paní průvodkyní všechny prostory, ve kterých probíhá výroba ozdob. Prohlídka začala v přízemí budovy. Zde děti viděly naskladněné skleněné trubice, ze kterých zkušené „foukačky“ vytvořily nad plamenem a ve formách různé tvary ozdob.

V dalším poschodí se ozdoby stříbřily a barvily, poté se musí nechat schnout.

Do finále jdou ozdoby pod ruce několika šikovným malířkám. I zde jsme strávili hodně času, byla radost dívat se na různé druhy zdobení.

V posledním prostoru provozovny se ozdoby doupravily záponkováním a uložily do krabiček.

Po celou dobu prohlídky paní průvodkyně dětem vysvětlovala celý proces výroby, ale také je aktivně zapojovala různými otázkami, úvahami i vtípky. Děti byly moc hodné, a to je znamení, že je exkurze opravdu zaujala.

Fotografie ve fotogalerii.