Dopravní výchova v 1. třídách

Autor: Andrea Erbenová

Ve středu 10.5. absolvovali žáci prvních tříd dopravní výchovu. Program pro ně připravil místní DDM Jednička.
Nejprve děti vyslechly teoretickou část, kde se dozvěděly nové informace o pravidlech silničního provozu, ale také zúročily své vědomosti z hodin prvouky a procházek s družinou. Druhá část programu se odehrávala na dopravním hřišti, kde se žáci stali rázem účastníky silničního provozu. Čtyři z nich nastoupili v roli cyklistů a ostatní jako chodci. Učili se zastavit před přechodem, důkladně se rozhlédnout a dodržovat všechna pravidla, která by chodec i cyklista měli znát. Nakonec si prošli celý okruh dopravního hřiště a pověděli si, co která značka znamená a jak se chovat při různých situacích na silnici či chodníku.
Přesto, že naši prvňáci jsou aktivními účastníky silničního provozu zatím jen jako chodci, dnešní informace se jim budou určitě v blízké době hodit.

Foto zde.