Dětský den v ŠD

Den dětí ve Strži

Každá správná oslava má trvat aspoň tři dny. Přesně tak dlouho trvaly letos oslavy Dne dětí ve Strži. 1. června jsme slavili spolu s půlkou Dvora na koupališti. Bylo tam nádherně, jako v parku. O zábavu se postaral Dům dětí a mládeže Jednička.

Druhý den jsme přijali pozvání do areálu SPOŠ Dvůr Králové. Tam pro nás studenti připravili báječné odpoledne. Děti sbíraly razítka za splněné úkoly jako o život. A že bylo co plnit! Chytání ryb, slalom na koloběžce, házení na cíl, skákání v pytlích, chození na chůdách, slackline, hledání bonbónů poslepu, přenášení míčku na lžičce….a další a další. Největší zájem, a to u dívek i chlapců, byl ale o malování na obličej a úpravu vlasů – nápadité účesy a barvení pramenů. U stánku byla fronta celé odpoledne. Zlatým hřebem byl pan sokolník. Přivezl lovecké psy a také denní i noční dravce. Za odměnu, kousek syrového masa, poslouchali jako hodinky. A když orel roztáhl svá dvoumetrová křídla, tajil se dech i dospělým. A psi, ač vzorně vycvičení, se s dětmi mazlili jako úplně obyčejní voříšci.

Po celou dobu měly děti k dispozici sladké i slané občerstvení a pití i s usměvavou obsluhou. A kdo měl splněno a kartičku plnou razítek, mohl si vybrat odměnu a projít si klidně všechny zábavy ještě jednou. A vybrat si tu pravou odměnu, byl opravdu oříšek, nabídka byla veliká. Nakonec asi u většiny dětí vyhráli plyšáci. Některé děti se ani nechtěly vrátit do družiny a pokračovaly ve hrách dál. Mladí z Domova mládeže při SPOŠ byli na roztrhání a byli skvělí! Milí, trpěliví a stále dobře naladění.

A v pátek završila oslavy stopovaná. Oranžové fáborky nás provedly cestou kolem Labe plnou úkolů. Kdo všechny splnil a ještě vyluštil prázdninovou tajenku, mohl si vyzvednout dárečky. Nejvíc přišel v horkém dni vhod nanuk.

Tak děti, všechno nejlepší!

Vychovatelky ŠD