Den dětí na koupališti

Autor: třídní učitelky 1. stupně (ZŠ Strž a Žireč)
Začátek června vždy patřil dětem. Svůj svátek oslavili žáci 1. stupně v areálu koupaliště. Program pro ně připravil DDM Jednička spolu s dalšími organizacemi. Stanoviště byla rozestavěna nejen v okolí bazénů, ale i na travnatých plochách či v chládku stromů a altánku. Každé z dětí dostalo kartičku, na kterou sbíralo razítka za splněné úkoly z různých stanovišť. Podle počtu razítek si pak děti vybraly odpovídající odměnu. Kdo nechtěl měřit síly, mohl navštívit stánek s nesoutěžní činností a jen tak si něco zajímavého vyzkoušet. Po celé dopoledne pak probíhal souběžně ještě doprovodný program – taneční a pěvecká vystoupení, malování na obličej, přehlídka práce policie, kadeřnický koutek a mnoho jiných aktivit. Každé z dětí si tak našlo přesně to, co je zajímá a baví.
Takovým způsobem by chtěl svůj svátek slavit určitě každý z nás.

Foto zde.