Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Co dělali žáci 6.B v prvním týdnu školního roku?

První týden školy je v naší škole tradičně věnován projektům, které nám pomáhají pozvolna přejít od prázdninového lenošení zpátky k práci a povinnostem ve škole. Žáci 6. B měli na programu dva projekty spojené se zeměpisem.

První projekt nazvaný Afrika na vlastní kůži spočíval v tom, že jsme navštívili místní Safari park. To pro nás Dvoráky není až tak výjimečné, proto jsme oslovili naší paní učitelku angličtiny Catrine Duškovou, která pochází z Keni, aby nám vyprávěla o životě v její zemi, a hlavně o tom, jak tam děti chodí do školy. Aby to bylo na vlastní kůži, tak se setkání uskutečnilo v africké škole, která je součástí ZOO a podobá se školám, do kterých děti v Africe chodí. Naši žáci se proměnili na novináře a pokládali paní učitelce nejrůznější otázky a dozvěděli se mnoho zajímavých i překvapivých věcí o životě afrických dětí. Protože jsme byli v ZOO, nemohla chybět ani vycházka za zvířaty, při které jsme hledali informace o těch vybraných.

Druhý projekt nás zavedl na Felčarskou stezku. Ta byla nově otevřena v lese u hřbitova. Kromě zjišťování zajímavostí o životě v lese jsme se zaměřili také na to, jak správně určit světové strany v přírodě bez kompasu či buzoly. Na závěr vycházky nás překvapil pracovník městských lesů a udělal nám neplánovanou přednášku o přírodě v okolí našeho města.

V projektovém týdnu jsme se nejenom dozvěděli spoustu zajímavých informací a naučili se některým praktickým činnostem, ale také jsme udělali něco pro naše zdraví. Za dva dny jsme nachodili dohromady skoro dvacet kilometrů. To je pěkný výkon.


Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko