Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Čarodějnice na 1. stupni

Autor: Učitelky 1. stupně
Duben se nese nejen ve znamení aprílového počasí. Poslední jeho den patří také čarodějnicím. S předstihem si tuto letitou tradici připomněly v pátek i některé třídy na 1. stupni.
Ve 2.A proložili žáci tématickými činnostmi celou dopolední výuku, tedy i matematiku a český jazyk. V kostýmech přišli již ráno do školy. Zatancovali si na písničku, kterou znali od kolegyně Saxany, malovali přísady do zázračného koktejlu a stihli i kousek pohádky o Malé čarodějnici. Nechybělo samozřejmě občerstvení, které doplnilo všem dětem energii k dalším hrám. Čarovnou atmosféru si na chvíli zažily i obě 4. třídy. Nejdříve si vysvětlily, jak tato tradice vůbec vznikla a odkud pochází pojmenování „ filipojakubská noc“. Ve 4.A si děti prošly stezku podle obrázků, které znázorňovaly povinnou výbavu každé čarodějnice. Ve 4.B zase zařadili žáci tuto tématiku do hodiny tělocviku. Takový slalom s koštětem není vůbec jednoduchý!
Na závěr si pak třídy ověřily znalosti ve speciálním čarodějnickém kvízu.
(V sobotu 30. dubna pak mohli všichni zúčastnění předvést, co se naučili a vyletět vstříc čarodějnickým zážitkům).

Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko