Budulínek Mandelinka

Autorky: Vychovatelky ŠD
Na pondělí 25.11. jsme do školy pozvaly divadlo ,které pro školní družinu zahrálo pohádku Budulínek Mandelinka. Dva herci, jednoduché, ale pestré kulisy a přesto spousta zábavy. Tak by se dalo představení stručně popsat. Jednalo se o pohádku o Budulínkovi upravenou do dnešní doby, pro malé diváky. Budulínek byl ztvárněný jako chlapec kterého nic nebaví, u ničeho nevydrží, své chyby svaluje na ostatní, je drzý a nezvladatelný. Dědeček už si s ním neví rady. Jednoho dne opět neposlechne dědečkovy rady a ocitne se v liščím doupěti. Jenže i liška brzy přijde na to, že Budulínkova přítomnost není pro její liščata to pravé a Budulínka lstí vyžene z doupěte. Budulínek se s prosíkem vrací k dědečkovi a slibuje, že se polepší. Pohádka byla velmi humorná a dětem se moc líbila. My doufáme, že si z ní odnesly i ponaučení. Budulínek dětem ukázal, jak by to nemělo vypadat, co se může stát, když neposlechnou a jak to správně napravit. Za velice zdařilé a vtipné představení hercům děkujeme.

Foto zde.