Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Bronzový úspěch Honzy Seifrta.

Možná jste někdy v televizi při sledování losování Sazky viděli Záběry z akce, která má u nás dlouholetou tradici a nazývá se Sazka olympijský víceboj a je pořádaný Českým olympijským výborem. Nedávno jste si v televizi na záběrech z republikového finále této soutěže, možná všimli známé tváře a nemýlili jste se. Byl to opravdu žák naší školy Honza Seifrt z páté třídy.
Honza je velký sportovec, závodně hraje fotbal a chodí také na gymnastiku do Sokola, proto se rozhodl zkusit výzvu a přihlásil se v rámci Olympijského víceboje do soutěže nazvané Odznak všestrannosti, kterou tvoří celkem deset disciplín: shyby, švihadlo, 60 m, dálka, medicinbal, trojskok, kliky, sed-leh, hod míčkem a volitelná disciplína (dribling, plavání, nebo běh na 1000 metrů).
Honza se zúčastnil postupové soutěže škol v kategorii jednotlivců a během minulého školního roku prošel postupně okresním a krajským kolem. Svými výkony se probojoval až na republikové finále, které se konalo od 6. září v Brně a sešli se na něm nejúspěšnější týmy a jednotlivci z celé České republiky. Honza měl disciplíny bodované a rozdělené do dvou dnů, podobně jako atletičtí desetibojaři. Kromě toho bojoval se svou jedenáctou disciplínou, kterou byla viróza. I přes tuto indispozici získal v soutěži celkem 6199 bodů což stačilo na krásné třetí místo v kategorii chlapců ročník 2013. Na stupních vítězů Honzovi ceny předala známá česká atletka Šárka Kašpárková. ¨
Honzo, gratulujeme Ti ke krásnému umístění v této soutěži a jak Tě známe už přemýšlíš, jak se připravíš na další ročník, aby cinklo zlato. Zároveň doufáme, že Honzův úspěch bude motivovat i další žáky naší školy ke sportu a my budeme moci do této soutěže přihlásit i další naše žáky.
Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko