Bojíme se ve škole

Nemějte obavu, že strašíme děti špatnými známkami nebo je lekáme neplánovanými testy. Máme na mysli ty chvíle, kdy se děti sice bojí, ale bojí se rády.
Konec října patří Halloweenu. Není to náš typický svátek, ale ti nejmenší jej mají v oblibě. A tak jsme se rozhodly uspořádat na 1. stupni dopoledne ve znamení duchů a strašidel. Do výuky jsme ,,propašovaly“ trošku toho tajemna a strachu. Někde se bály děti i během svačiny. Přinesly totiž z domova pohoštění, které splňovalo halloweenskou tématiku, a tak měly na talířku naaranžované uříznuté prsty neposlušného strašidla, listové šneky, dýňovou hlavu, nebo upíří zuby z mandlí. A jak to v některých třídách vypadalo? Ve 2.A si žáci nejdříve popovídali s paní učitelkou o této tradici, ale zároveň si připomněli i důležitost našeho významného dne, a to Dušiček. Vyrobili papírové netopýry, dýně a duchy. Do hodiny matematiky pak zařadili halloweenskou spojovačku, jejímž výsledkem byl obrázek strašidelného hradu. Vyvrcholením se stala párty s občerstvením a společným tancem. A představte si – nechyběly ani efektní konfety! Také ve 2.B nebyla nuda. Paní učitelka si v tento den vyměnila s dětmi svoji roli. Řešili pak všichni dohromady kouzelné trojúhelníky a pyramidy ve formě dýní a doplňování čísel. Při anglickém jazyku plnily děti pracovní listy s tematikou Halloweenu. Uspořádaly si taneční soutěž strašidel, kdy spolu tančily v páru. Jako odměnu za povedené dopoledne dostali druháci od paní učitelky upečený perník s džemem a zmrzlinové poháry. Ve 4.A se také strašilo! V českém jazyku si přečetli žáci pohádku o Zubatém strašidle. Při hudební výchově si zazpívali písničku Strašidla. Dohromady s klavírem jim šla písnička velice hezky a vůbec nezněla strašidelně. V angličtině luštili tematickou osmisměrku a při estetické výchově kreslily suchými křídami dýně. Je asi zbytečné dodávat, že celá akce probíhala v převlecích. Takže bylo možné potkat ve třídě čarodějnici, na chodbě vlkodlaka a ve školní jídelně Bílou paní.
Děkujeme rodičům za připravené pohoštění, třídním asistentkám za pomoc s organizací a doufáme, že si děti tento den ve škole opravdu užily.

učitelky 1. stupně