Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Beseda v knihovně se slovenskou spisovatelkou

V dubnu navštívila třída 4.B Městskou knihovnu Slavoj. Konala se tu jedinečná akce – beseda se slovenskou spisovatelkou Gabrielou Futovou z Prešova, která napsala 33 knih pro děti, z toho 5 jich je přeložených do češtiny. Povídání spisovatelky bylo velice poutavé a čtení z její přeložené knížky děti zaujalo. Ani se nám nechtělo zpátky do školy.
Třídní učitelka Mgr. Kutinová T.
 
Zde pár postřehů dětí ze 4.B: Všichni, kteří přišli do knihovny, hned žasli úžasem, bylo to povídání asi tak na 2 hodiny. Někteří měli čest číst nahlas z knížky. Každé dítě nemá takovou šanci, protože do knihovny na besedu šla jen 1 třída ze školy. Nakonec jsme se hezky rozloučili. A můj pocit byl moc dobrý a nikdy na to nezapomenu.
Kateřina Dobrá
 
Paní Gabriela Futová si už jako malá přála být spisovatelkou, proto si na ni hrála. Když se naučila číst, tak hodně četla knížky pro děti. Časem, když dospěla, se jí splnil sen, stala se opravdovou spisovatelkou. Na závěr jsme vřele poděkovali a rozloučili se. Na tuto besedu nikdy nezapomenu.
Eliška Fléglová
 
Paní spisovatelka většinou píše o pejscích a dětech. Vlastní 3 psy z útulku, chodí s nimi pomáhat dětem s problémy, je to canisterapie. Do školy nám věnovala jednu knížku: O chlapci, který rozumí psům. Měla všechny knihy moc hezké a mně se to moc líbilo.
Markéta Larová
 
Na konci jsme četli jednu knihu, střídali jsme se ve čtení, byla to zábava. Já jsem si to moc užil a bylo to zajímavé a taky byla spousta legrace. Já si myslím, že ta návštěva knihovny za to stála.
Tomáš Babák
Beseda se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem něco takového zažila. Nikdy na to nezapomenu, za něco tak krásného a úžasného, za kulturní nádheru. Lepší pocit ani mít nemůžu, jsem moc ráda a šťastná, děkuji moc všem.
Martina Řechtáčková
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko