Beseda pro žáky 3.tříd s odborníky z KRNAP

Autorka: Mgr. Taťána Kutinová

Programy ekologické výchovy Správy Krkonošského národního parku jsou zaměřeny na Krkonošský národní park, nikoli obecnou environmentalistiku z učebnic. Jsou určeny dětem a vysvětlují, co je v Krkonoších tak vzácného, že je zde Krkonošský národní park, co jej nejvíc ohrožuje a jak může každý návštěvník pomoci uchovat zdejší křehkou přírodu.

My jsme si vybrali z široké nabídky programů pro školy dvě témata:

1. Zvířena Krkonoš - vyhynulé, přemnožené druhy, zvířena dle vegetačních stupňů, zvířena vod a podzemí.

2. Šelmy Krkonoš - jaké šelmy nám běhají po Krkonoších? Proč jsou v přírodě tak důležité? Jak je to s vlky, rysy a medvědy, co jim brání ve větším rozšíření?

V pondělí 20.3.2023 k nám do školy na besedu přijeli lektoři z Ekologického centra KRTEK pod správou KRNAP – pan ing. Daniel Bílek a Mgr. Lucie Koďousková. Lektoři přivezli spoustu materiálu na ukázku a rozdávali drobný propagační materiál dětem. Všechny programy naplňují ŠVP.

Foto zde.