Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Babí léto v Krkonoších

Autorka: Mgr. Kateřina Poživilová, Mgr. Stanislav Ježek

Letošního turistického kurzu se zúčastnilo 30 žáků z obou šestých tříd. Kromě bližšího seznámení s našimi nejvyššími horami se děti naučily jak se při turistických výletech chovat. V nádherném slunečném počasí jsme strávili 5 dní od 15. do 19. října v Krkonoších. První den jsme se ubytovali na Medvědí boudě a pak se okolo Dívčích lávek a stanice lanovky na Medvědín vydali do 5 km vzdáleného Špindlerova Mlýna. Po prohlídce nejznámějšího krkonošského střediska nás čekala cesta do kopce zpět. Novinkou v programu kurzu byla přednáška pracovnice Krnapu o krkonošské floře a fauně. V úterý nás čekala asi sedmnáctikilometrová túra na Labskou boudu, k prameni Labe, k Mohyle Hanče a Vrbaty, okolo Pančavského vodopádu a Labským dolem zpět na základnu. Ve středu jsme vyrazili na Špindlerovku, odtud přes Dívčí a Mužské kameny k Sněžným jamám a okolo Labské boudy zpět. Čtvrtek byl odpočinkový, dopoledne děti ani nedutaly u filmu Synové hor o tragickém osudu lyžaře Hanče a jeho přítele Vrbaty. Při odpolední vycházce jsme poprvé zmokli. Poslední zajímavost o Krkonoších nás čekaly v jilemnickém muzeu, kde jsme se zastavili cestou domů. Turistický kurz proběhl bez problémů, za krásného počasí, ke spokojenosti všech.


 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko