Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Atík na návštěvě v ZŠ Strž

Andrea Erbenová
 
     Atletika pro děti, projekt Českého atletického svazu, jako každý rok, připravila soutěž pro děti prvního stupně. A tak jsme se v prvním pololetí školního roku zapojili do soutěže v počtu naběhaných, naházených a naskákaných km v rámci hodin TV. Vrhli jsme se do toho, trénovali techniku hodu, skoku a běhali. Poctivě jsme zapisovali každý zdolaný cm a tak se naší třídě, 2.A, podařilo naskákat, naběhat a naházet dohromady 368,4 km. Tímto výkonem jsme obsadili krásné první místo.  Projektu se účastnilo 85 tříd ze 70 škol.
    První část odměny nám přišla poštou – obálka plná drobných dárků, diplom a plyšový zajíček Atík. Druhá část odměny předčila všechna očekávání – hodina TV s opravdovým zajíčkem Atíkem. Na tuto hodinu jsme přizvali i kamarády ze 2.B a 1.A a všichni společně jsme si tento čas báječně užili. Děti předvedly Atíkovi, jak zvládají základní atletické disciplíny, poměřily se zajíčkem své síly v běhu a přizvaly ho do míčové hry. Atík si s dětmi zasportoval, odměnil je dárečky s atletickou tématikou a samozřejmě došlo i na společné focení. Akce se moc vydařila a podle spokojených dětských tváří lze soudit, že nebude jen tak zapomenuta.
    Českému atletickému svazu děkujeme za tuto nádhernou odměnu a našim malým sportovcům přejeme i nadále radost z pohybu.
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj logo_msmt logo_mas Kralovedvorsko