Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Adventní čas ve 4. B

Autor: Mgr. Věra Drapáková

Toto období těšení se na Vánoce jsme si v naší třídě připomínali pravidelně po dobu čtyř týdnů postupným rozsvícením čtyř svíček každé pondělí, kdy jsme si po povídání o prožitém víkendu postupně připomínali staré zvyky, které patří k této době.

Třídu jsme na začátku prosince vyzdobili veselými čertími zápichy do květináčů, na okna jsme nalepili vánoční prostřihované obrázky a nástěnku zaplnili dopisy Ježíškovi s našimi přáními a sliby. Při hodinách výtvarné výchovy jsme pokračovali tvořením vánočního přáníčka ve tvaru kapříka a korkového prostírání pod hrneček. Zvládli jsme i běžnou výuku, kterou nám paní učitelka s paní asistentkou zpestřily například zdobením perníčků. Sami jsme si sestavili hodinu tělesné výchovy, kdy si každý mohl splnit jedno přání.

Nejvíce jsme se však těšili na středu 22. prosince, na náš vánoční den ve třídě a začátek zimních prázdnin. Po slavnostním zahájení vyučování jsme si nejprve zasoutěžili a společnými silami vymysleli 24 symbolů Vánoc. Mluvili jsme o zvycích, které dodržujeme v rodinách a některé jsme i vyzkoušeli – rozkrajovali jsme jablíčko, házeli pantoflem a pouštěli lodičky z ořechových skořápek. K vánoční atmosféře přispěl i voňavý svícínek z pomeranče, který jsme si všichni vyrobili. Celé dopoledne jsme mlsali výborné cukroví od všech šikovných maminek a babiček, popíjeli čaj a povídali si.

A pak už tu byl nejvíce očekávaný okamžik – vánoční tombola a následné rozbalování prvních drobných dárečků od spolužáků, paní učitelky a paní asistentky. Někteří z nás si hned dárky vyzkoušeli – kreslili, malovali a hráli si.

Po dopoledni plném zážitků jsme se už moc těšili domů na Vánoce strávené s rodinami, o kterých si ve třídě popovídáme 3. ledna.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko