Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

9. A poznávala naše město

Autor: Vít Vejnar - 9. A

     Projektový týden v 9. A se týkal našeho města, jeho historie i současnosti.
     Pondělí 5. září jsme věnovali procházce po významných místech našeho města. Začali jsme na náměstí T. G. Masaryka, kde jsme si povídali o historii  a známých budovách. Poté jsme si prošli Městský památkový okruh. Navštívili jsme "znovuobjevený" židovský hřbitov a objevili krásy rybníka v Podharti. Všímali jsme si také pamětních desek na domech, které připomínají slavné rodáky.
     V úterý jsme navštívili Městské muzeum Dvůr Králové n. L. Naše návštěva se týkala historie města, výroby textilu a tradice vánočních ozdob. V první expozici jsme se dozvěděli, jak město vznikalo, jak vypadalo dříve a další zajímavé věci. Dále  jsme zjistili, jak se vyráběl textil v minulosti a dnes. Seznámili jsme se s významnými textilními firmami v regionu. Zajímavé byly také informace o výrobě vánočních ozdob. Zaujali nás ty krásně malované, které se vyvážejí do celého světa. Návštěva muzea byla nejen poučná, ale i zajímavá. Závěr dne patřil vyhledávání informací o významných místech a osobnostech  města.
     Ve středu měla naše třída za úkol naskicovat si významné památky Dvora. Byli jsme rozděleni do dvou skupin. Jedna kreslila na náměstí T.G. Masaryka a druhá na náměstí Odboje. Zhruba po hodině jsme práci ukončili a naše paní  učitelky nás vzaly na výstavu obrazů. V parném dni jsme se osvěžili zmrzlinou. Pak jsme zamířili zpět do školy, kde jsme pracovali na našich "uměleckých  dílech".
     Ve čtvrtek jsme ještě dokončovali obrázky z předešlého dne. Pak jsme se vydali na prohlídku kostela sv. Jana Křtitele. Začali jsme na kostelní věži, odkud jsme měli krásný výhled na město a okolí. Druhá část prohlídky nás zavedla do kopky, kde se našel Rukopis královédvorský, o kterém jsme se učili. Školní den jsme zakončili v Schulzových sadech, kde se konal Běh naděje. Tato charitativní akce se koná po celé České republice a zúčastnit se jí může každý. Nejen během, ale i drobným příspěvkem můžeme podpořit výzkum léčby rakoviny.
 
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko