Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

6. B na Evropském dni jazyků

 Autor: Mgr. Gabriela Geislerová
  
     Ve středu 25. září jsme se již tradičně zúčastnili Evropského dne jazyků, který pořádá DDM Jednička pro žáky 2. stupně základních škol. Na děti čekalo celkem šest zastavení. Vedle českého jazyka se mohly dozvědět nové informace z angličtiny, němčiny francouzštiny a ruštiny. Velmi zajímavá byla prezentace znakového jazyka. Děti si nejprve poslechly zajímavosti z oblasti reálií, ze světa významných osobností, literatury a hudby. Seznámili jsme se také s pamětihodnostmi Petrohradu či kuriozitami z Francie. Nakonec děti odpovídaly na otázky týkající se daného jazyka, či země, kde je tento jazyk jazykem úředním.
     Pro šesťáky z naší školy byla účast na Evropském dni jazyků premiérou. O to více nás všechny potěšilo, že se umístili ve své kategorii na krásném třetím místě s počtem bodů 57, což bylo o pouhý bod za vítězným týmem. Akce, jako je tato, inspiruje děti k učení cizích jazyků a k objevování jiných kultur. Proto se již nyní těšíme na další ročník.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko