Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

,,Už se nebojíme" v 1. třídě

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Pro žáky 1. ročníku je určený  projekt ,,Už se nebojíme". Úvodní část mají děti za sebou a určitě budou nosit v hlavě všechny důležité informace, se kterými se během  hodinové besedy seznámily. Úkolem celé spolupráce je upozornit na význam pomoci - ostatním i sobě samým. Hlavně se tedy hovořilo o pomocnících majících tuto užitečnou činnost přímo v popisu práce. Žáci tak poznali složky Integrovaného záchranného systému (IZS), mezi něž patří hasiči, policie a záchranáři. Seznámili se s jejich pracovní náplní, uvedli situace, kdy mohou tito odvážlivci v běžném životě zasahovat. Dále nakreslili jejich vozy, popsali vybavení a hlavně nezapomněli uvést správný telefonický kontakt. Celé setkání provázela příjemná komunikativní atmosféra, o kterou se postaraly nejen děti, ale i paní učitelka V. Mertlíková. Připravila si povídání plné otázek a zajímavých ukázek. Jako dárek za pozornost a zájem dostali malí posluchači  tematické omalovánky. Těšíme se na příští setkání, protože důležitých informací  a rad není nikdy dost.

(Fotky z akce najdete ve fotogalerii).

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko