Nadaný žák

V rámci zvyšování podpory individuálních vzdělávacích potřeb žáků věnuje naše škola systematickou pozornost i vzdělávání nadaných žáků, v oblasti intelektové, umělecké či sportovní. Škola se v této snaze neomezila jen na integrovaný přístup, umožňující s využitím individuálních vzdělávacích plánů výuku nadaných žáků v běžných třídách, ale zavedla mimoškolní aktivitu klubu deskových her pro I. a II. stupeň. Tato aktivita je dále doplněna o mimořádné hodiny matematiky pro žáky, kteří mají doporučení PPP nebo je pro ně sestaven Plán pedagogické podpory v 1. stupni podpory. Dále jsme od letošního roku začali pořádat vzdělávací blok prostřednictvím bývalých absolventů naší školy. Žáci, kteří jsou nadaní v určité oblasti, se budou účastnit předmětových olympiád, během výuky budou mít možnost  pracovat prostřednictvím projektové a problémové metody výuky.

Podívejte se na následující dva odkazy:

Projevy, které vám mohou pomoci při úvaze, zda si nechat diagnostikovat své dítě kvůli mimořádnému nadání

Nápady do výuky a pro rodiče