Aktivity školy

Celoroční aktivity 2017 - 2018

Zajímavá matematika pro nadané žáky s podpůrným opatřením 1., 2. stupně na 1. stupni v průběhu výuky
(Mgr. Zdeněk Balek, Ing. Jiří Kotmel)
Do této skupiny jsou zařazeny žáci i aktivní, které baví matematika. Jsou tu dvě skupiny: žáci 1. – 3. třídy a druhou skupinu tvoří žáci 4. a 5. třídy.
Tato aktivita bude probíhat i příští školní rok.

Klub deskových her pro 1. stupeň: Mgr. R. Mazáková, Mgr. G. Sacherová
Klub deskových her pro 2. stupeň: Mgr. Z. Balek, Ing. J. Kotmel
Klub bude zachován i pro další školní rok.

Konverzace v anglickém jazyce pro žáky 4. a 5 tříd s rodilým mluvčím - Cathrin Dušek

Přehled měsíční činnosti
Září

Nabídka testování žákům prvních a druhých tříd, dále žáci dle zájmu - organizace Mensa ČR
Toto testování bylo nabídnuto i žákům, kteří nebyli testováni v minulých letech. Výsledkem je identifikace dvou žáků v PPP. Budou mít ve školním roce 2018 – 2019 podporu v matematice.

Logická olympiáda - školní kolo
Zúčastnilo se 16 žáků, jeden postoupil do dalšího kola.
Návštěva muzea Merkuru v Police n. Metují
Výběr robotických stavebnic a jejich využití v předmětu pracovní činnosti v 8. třídě
Přírodovědný klokan

Krajské kolo Logické olympiády (žák 5. třídy)
Testování žáků Menza, konzultace s rodiči
IT-Slot
Školní kolo matematické olympiády

Školní kolo matematické olympiády
Školní kolo olympiády v českém jazyce

Leden

Okresní kolo matematické olympiády kategorie Z5, Z9 - 2 žáci (jeden žák 5. roč. a jedna žákyně 9. roč.)
Okresní kolo olympiády v českém jazyce (jedna žákyně 8. ročníku)

Únor

Matematická soutěž Pangea.

Březen