Zdobení perníčků s babičkami a dědečky

Veronika Čiháková
V předvánočním čase jsme s našimi druháky navštívili domov důchodců ve Dvoře Králové. Když jsme přišli, vše už bylo krásně nachystané. Spousta perníčků čekaly na své ozdobení. Děti si posedaly naproti babičkám a dědečkům a společná práce hned začala. Na stole postupně přibývaly krásně ozdobené perníčky a úsměvy na tvářích, jak se práce daří. Potom byly děti odměněny „smajlíkovým pudinkem“ a dětským punčem. A nejenom tím. Zážitek, vidět a tvořit se starými lidmi, byla pro mnohé velkou zkušeností. Potom si ještě děti vytvořily záložky do svých knížek. Prohlédly si prostor, zaujala je zvířátka (andulky, rybičky, králík), která v domově chovají. Někteří nich se potkali, a mohli zažít příjemnou chvíli, se svojí vlastní babičkou. Když jsem se jich ve škole ptala, jaké toto setkání pro ně bylo, všichni to hodnotili velice mile, a že chtěj jít na návštěvu znovu. V plánu je jarní turnaj v Člověče, nezlob se nebo v Bingu.