Žákyně 4.A se v džungli rýmů neztratila!

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Každým rokem na podzim probíhá v Šumperku festival ,,Město čte knihu“.
Je bohatý na doprovodné aktivity i hosty. Letos vyhlásili organizátoři téma exotické, plné napětí i neznáma – DŽUNGLE. Pozvání tentokrát přijal spisovatel, reportér a cestovatel Josef Formánek, který do některých svých knih promítl zážitky z pobytu na ostrovech v Indickém oceánu, a jeho dvorní ilustrátor Dalibor Nesnídal.
Součástí celé akce byla i literární soutěž na téma ,,Dobrodružství v džungli“, rozdělená na prózu a poezii.
Žákyně Karolína Špůrová není v literárním tvoření žádná začátečnice, zkusila tedy štěstí a rozhodně v pralese rýmů a veršů nezabloudila. S básničkou ,,Jak uzdravit krokodýlí kýlu“ se ve své věkové kategorii umístila na 2. místě.
Věřte, že se za úspěchem naší šikovné ,,expertky na zvířecí neduhy“ neschovává to, že máme ZOO hned za rohem, ale je tam daleko víc – zájem, cit pro jazyk a chuť pracovat.
Karolíně gratuluji a přeji jí, aby vydržela u literárního tvoření co nejdéle. Vždyť psaní je radost!