Výlet do Jaroměře

Autor: Mgr. Gabriela Geislerová

Minulý týden ve středu jsme společně se třídou 7. B navštívili Záchrannou stanici pro handicapovaná zvířata v Jaroměři. Cesta vlakem trvala velmi krátce a pak jsme z nádraží vyrazili ke stanici. Vzhledem k tomu, že to byla naše první návštěva, dalo nám trochu práce se dobře zorientovat a najít náš cíl. Počasí bylo úžasné, jarní sluníčko nás povzbuzovalo při chůzi. Asi za hodinu jsme konečně došli na místo. Trochu námahy však stálo za to. Čekali na nás nejen velmi ochotní zaměstnanci stanice, ale především jejich svěřenci z říše zvířat. Nejprve jsme obdivovali čápy a další zajímavé druhy ptáků, hmyzí hotel a přírodní zahradu s jezírkem. Nejvíce děti zaujala mluvící straka, která si nenechala nic líbit a bavila nás svými nezbednými pokřiky. V další části stanice jsme si prohlédli puštíka, páva a poraněnou labuť. Děti si měly možnost pohladit fretku a užovku černou a také se dozvědět spoustu zajímavostí o životě zvířat ze stanice. Dále se pak mohly zamyslet nad tím, jak mohou svým chováním a jednáním přispět například k záchraně některých ohrožených druhů zvířat ve vzdálené Africe. Exkurze se nám moc líbila. Bohužel v čase, který jsme měli k dispozici, se nedalo stihnout projít a prohlédnout celou stanici. Rádi bychom se proto jeli do Jaroměře alespoň ještě jednou podívat.