V naší škole straší!

Autorka: Mgr. Vlasta Mertlíková
Občas se stane, že se v naší škole objeví nějaká neplecha. Někomu zmizí svačina, na pískovišti se povalují zničené formičky, v tělocvičně pátráme po ztraceném míči. Občas někomu chybí učebnice nebo úkol. A co teprve písemky! Pomotaná íčka, chybějící háčky a čárky nad písemky  a někdy i nesprávné odpovědi! V 5. B jsme si lámali hlavu: Kdo za to může?
Naše pátrání přineslo nečekané výsledky. Ne za vše totiž mohou žáci, učitelé nebo pan školník. V naší škole straší! Zjistili jsme, že ve škole i na zahradě žije spousta tajemných bytostí, které způsobují tento zmatek. Podařilo se nám některé z nich objevit, popsat a nakreslit.  A protože jich nebylo zrovna málo a naše zjištění by mohla být užitečná i dalším školám (pokud se u nich dějí podobné věci), vytvořili jsme z nich atlas. Rozhodně doporučujeme atlas prostudovat i rodičům, protože některá strašidla se dle našich výzkumů  po vyučování přesouvají do našich domovů, kde v působení potíží pokračují. Proto žákům doporučujeme vždy si na začátku vyučování i před příchodem domů pečlivě zkontrolovat aktovku, jestli se v ní neskrývá takovýto „dáreček“.

Atlas místních strašidel si můžete prolistovat v přiloženém PDF souboru.

Atlas strašidel.pdf