Turistický kurz

Autoři: Mgr. Ladislav Štěrba, Mgr. Gabriela Geislerová
Během prvního říjnového týdne se žáci šestých tříd naší školy zúčastnili turistického kurzu v Krkonoších. Z Medvědí boudy, kde byli ubytovaní, vyráželi na vycházky po okolí. Navštívili některá z ikonických míst Krkonoš např.: Labský důl, Dívčí a Mužské kameny, Labskou a Špindlerovu boudu. Prošli se po Špindlerově Mlýně a navštívili i zdejší Labskou přehradu.  Během celého kurzu žáci neúnavně zápasili s nelítostným terénem našich nejvyšších hor, čímž si vysloužili náš obdiv. Cestou domů jsme se zastavili také v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí, kde se děti měly možnost seznámit se životem horalů v minulosti, obdivovat stará řemesla i nově zrekonstruované historické domky. Věříme, že se dětem pobyt na horách líbil a že bude mít také podíl na budování jejich kladného vztahu k naší přírodě.

Více foto zde.