Srdce na pravém místě

Aneb jak pomáhá třída 4.B ze ZŠ STRŽ již třetím rokem. Letos jsme vybrali rekordní počet dárků. Bylo to celkem 7 krabic od bot z jedné třídy.

Sbírka Krabice od bot

Kdo stojí za Krabicí od bot:

Krabici od bot pořádá Diakonie ČCE (Českobratrské církve evangelické). Diakonie je jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a jednička ve speciálním školství. Pomáhá dětem, dospělým, seniorům i lidem v různých životních krizích ve 279 zařízeních po celé republice. Vloni lidé pomohli více než 45 tisícům lidí. Krabice od bot už třináctým rokem dělá radost dětem, které na Štědrý den moc dárků nedostávají.

Pro koho jsou Krabice od bot určeny:

Krabice od bot putují k dětem, které mají dlouhodobě ztížené podmínky: rodiče mají potíže zajistit základní živobytí, jsou na děti sami nebo nemají stálou práci, žijí na ubytovnách nebo putují po azylových domech a příbuzných. Často se jim moc nedaří ve škole a doma jim chybí někdo, kdo by jim pomohl. Krabice od bot myslí i na děti, které nejsou klienty žádné sociální služby. Dárky putují nejen do zařízení, jako jsou azylové domy nebo nízkoprahové kluby, ale i ke konkrétním rodinám v okolí sběrného místa, které mají hluboko do kapsy. Aby se jejich šance na dobrý život zlepšily, je potřeba těmto lidem podat pomocnou ruku.

Co to je sběrné místo:

Každé sběrné místo DIAKONIE ČCE předem zjišťuje počty potřebných dětí ve svém okolí. Jednomu nebo více z nich jsme se rozhodli udělat radost a udělali jsme si rezervaci. Sběrné místo tak už ví, že se na nás může do 5.12.2023 těšit a spolehnout.

A co se bude dít dál?

Krabice od bot se budou rozdávat od posledního dne sbírky až do Štědrého dne. Dárky si přijedou vyzvednout zástupci ze služeb pro ohrožené děti, terénní pracovníci či lidi z úřadů. Dobrovolníci ze sběrných míst krabice i sami rozváží, někdy i na Štědrý den ráno. Tam, kde se nepodařilo vybrat dost krabic v místě, pomáhá dárky z pražských sběrných míst dovézt TV Nova. Krabice od bot se budou rozdávat na besídkách i doma na Štědrý den.

Poděkování dárcům:

Děkujeme, že jste se rozhodli na Vánoce potěšit neznámé děti a že příprava dárků přinesla radost i Vám. Během následujících dní se postupně uzavírají sběrná místa Krabice od bot. Mnozí z vás donesli své krásně zabalené dárky, které nyní čekají na sběrných místech po celé republice. Děkujeme všem štědrým dětem a lidem za vaše dárky pro děti a rodiny v obtížných životních situacích. Pomáháte zachránit Vánoce.

DIAKONIE Českobratrské církve evangelické Tým Krabice od bot

Za třídu 4.B napsala a darovala tř.uč. Mgr. Kutinová T.

Foto krabice od bot zde.

Foto potravinové sbírky zde.