Soutěže z přírodovědných předmětů

Soutěže z přírodovědných předmětů
I přes složitou situaci s korona virem se pomalu vracíme do normálu. A tak se nám podařilo zorganizovat školní kola biologické a zeměpisné olympiády. Žáci měli možnost prokázat hloubku svých znalostí z přírodopisu, zeměpisu a chemie.
Přírodopisná olympiáda měla letos pro kategorie C a D téma „Jak přežít zimu“.
V pondělí 7.2. a v úterý 8.2. se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády kategorie C a D. V kategorii D soutěžil ještě dodatečně v pátek 1 žák, který se nemohl zúčastnit soutěže v pondělí. V kategorii D soutěžili 4 žáci, v kategorii C 3 žáci. Průběh soutěže byl bezproblémový.
V kategorii D získal nejvyšší počet bodů Aleš Kukal ze 6.B, na druhém třetím a čtvrtém místě se umístili Tomáš Schwarzer, Jakub Zima a Adéla Zemanová ze 6.A. V kategorii C byla nejúspěšnější účastnicí Anna Novotná z 8.A. Druhé a třetí místo obsadily Tereza Andrlová a Natálie Salavcová. Zúčastněným žákům gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně sil do dalších kol soutěže.
I přes určité problémy s koranavirovou karanténou se nám nakonec podařilo oslovit a vybrat žáky pro okresní kolo Zeměpisné olympiády. Její zaměření je tradičně rozděleno do tří kategorií. V kategorii A postoupili do okresního kola 3 žáci: Krištof Kokeš, Adéla Zemanová a Jan Bílina. V Kategorii B Luděk Dobrý a v kategorii C Jiří Šťovíček. Všem postupujícím děkuji za snahu.
Poslední soutěží byla chemická soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika, které se v školním kole účastní žáci devátého ročníku a tři z nich postupují do oblastního kola ve kterém nás letos reprezentovali žáci Vojta Szücs a Lukáš Hajnyš.
Jsme rádi, že se i přes nepříznivou situaci našli žáci, kteří jsou ochotni účastnit se soutěží, které jsou nad rámec jejich školních povinností a velice jim za to děkujeme a doufáme, že v dalších ročnících bude účast našich žáků ve školních kolech stejná nebo vyšší.
L. Štěrba a V. Kacetl