Škola v přírodě očima dětí pátých tříd

Jsem žákyně páté třídy a chtěla bych vám vyprávět o našich zážitcích ze školy v přírodě. Dne 5. 6. jsme měli sraz u školy. Přijel autobus a vyrazili jsme do Lučan nad Nisou. Cesta trvala asi 2 hodiny. Všichni byli natěšení, jak bude vypadat naše chata. Stála tam nádherná žlutá chata jménem Agátha. Vešli jsme dovnitř, kde nás uvítal pan kuchař s úsměvem na rtech. Potom nás paní učitelka rozdělila do pokojů. Jen co jsme si vybalili, následoval oběd. Všichni poznali, že pan kuchař výborně vaří a s chutí jsme to snědli. Po obědě jsme šli na výlet k vodní nádrži Mšeno. Po návratu se četli ročníkové práce. Podobně následovaly i další dny. Ráno jsme se učili, chodili si hrát ven a po obědě jsme vyráželi na výlety. Byli jsme u pramene Nisy, na rozhledně Bramberk a na Slovance. Jediná středa byla výjimečná. Po výletě jsme místo večeře opékali buřty a to nejlepší přišlo večer. Následovala diskotéka, kterou jsme si všichni náramně užili. Plno tance a zábavy. V pátek před obědem byl vyhlášen nejlepší pokoj a každý z nás dostal diplom na památku. No jo, ale už byl pátek poslední den. Sbalili jsme si všechny věci, rozloučili jsme se s panem kuchařem a vyrazili domů. Školu v přírodě jsme si moc užili, ale rádi bychom tam zůstali déle. Myslím, že všichni jsme si přivezli spoustu krásných zážitků, na které budeme rádi vzpomínat.
Sára Erbenová

Na škole v přírodě se mi moc líbilo, až na ty výšlapy. Šli jsme na Bramberk a Slovanku. Měli jsme tam diskotéku, na které jsme tancovali ploužáka a byla tam sranda. Jednoho večera jsme měli stezku odvahy. Byly tam rozestavěny svíčky, u kterých byly obrázky, které jsme si měli zapamatovat. Po příchodu do chaty Agáthy jsme museli napsat, co jsme si zapamatovali. Na škole v přírodě bylo i pár zlomených srdcí, ale jinak jsem si to užila. Chtěla bych se tam někdy vrátit.
Diana Ryšavá

Na chatu Afhátu jsme jeli autobusem. Bylo to tam moc hezké a jídlo nám moc chutnalo. Ke snídani jsme měli to, co jsme si vybrali, od každého kousek. Salám, sýr, med, marmeládu, vánočku, cereálie, jogurt a zeleninu. K obědu a k večeři jsme měli, co nám připravili. Třeba šišky s mákem, špagety, kuře .....Chodili jsme na různé výlety po okolí, moc nás bolely nohy. Hlavně když jsme šli do kopce. Opékali jsme buřty a měli jsme stezku odvahu, při které se někteří báli. Byla také diskotéka, kde si všichni zatancovali, i když se někomu moc nechtělo. Já jsem tancovala skoro každou písničku. Bolely mě nohy, hlavně při ploužáku. Myslím, že se nám to všem moc líbilo.
Aneta Bourová
Fotografie naleznete zde.