Projektový den – Textil ve Dvoře Králové nad Labem

Autorka: Mgr. Taťána Kutinová

V úterý 17. 5. se vydaly třídy 2. A a 2. B do do Expozice textilního tisku na tiskařskou dílnu – práce s modrotiskovými formami na trička. Jako druhou část projektu děti navštívily výstavu ve Staré radnici s názvem ,,Modrotisk i jinak“. Na obou místech vyplňovaly pracovní listy vztahující se k tématu,, Textil ve Dvoře Králové nad Labem“. Děti se seznámily s historií textilního tisku ve městě, poznaly osobně posledního žijícího výrobce modrotiskových forem pana Milana Bartoše, který jim ochotně pomáhal tiskat na trička. Děti si dopoledne užily, dozvěděly se nové informace z historie města, výroby modrotisku a odnesly si krásně natištěná trička.

Fotografie naleznete zde.