Předvánoční čas ve 4.A

Autor: Jana Hronešová a Andrea Erbenová

S blížícími se vánočními svátky jsme i my ve 4. třídě podlehli atmosféře adventu a snažili jsme se výuku něčím zpestřit. Při hudební výchově jsme si připomněli vánoční koledy a zkusili si zazpívat Půlnoční od Václava Neckáře, která patří neodmyslitelně k moderní vánoční hudbě. I u nás ve třídě se stala tato píseň velkým hitem. V hodinách estetické výchovy si děti vyrobily betlém, další ze symbolů Vánoc. Pracovaly na něm dlouho, ale vyplatilo se. Přestože základním materiálem byl ,,pouhý“ karton, barevné papíry a seno, tak výsledek nás všechny překvapil. Do tělesné výchovy jsme zařadili předvánoční pětiboj, který se skládal z těchto disciplín: skok z místa, hod plným míčem, běh, hluboký předklon a skok přes švihadlo. Vzhledem k tomu, že několik žáků chybělo, dokončíme pětiboj a uděláme jeho vyhodnocení až po prázdninách. O tom, co s našimi výkony udělá pár porcí bramborového salátu a tác plný chlebíčků, nyní raději nepřemýšlíme. A protože k Vánocům patří i hračky, navštívili jsme výstavu Svět kostiček. Lego je stavebnice, která okouzlila i naše děti a strávili jsme v muzeu příjemnou hodinku hry a zábavy. Před námi je už jen nadílka dárků po stromečkem ve třídě, a pak mohou začít konečně ty pravé Vánoce – doma, s rodinou … .

Fotky z výstavy najdete ve fotogalerii.