Poslední školní dny ve 2.A

Autor: Jana Hronešová

Na konec školního roku se těší zvláště děti. Většinou bývá spojený s volnějším režimem, poznáním a zábavou. Všeho si druháčci opravdu užili. Turistiku okořeněnou strachem a lehčím mrazením jsme zažili na školním výletu. Prohlídka hradu Pecka, jeho sklepů, mučírny a hladomorny byla místy opravdu pro otrlé. Děti se ale velice rychle dokázaly přenést z minulosti do doby současné a pochopily, že palečnici na ně paní učitelka určitě při vyučování nepoužije. Okouzleni peckovským náměstíčkem jsme se přenesli pod nedaleký les. Tady si celá třída pochutnala na vlastnoručně opečených buřtech, které jsme dostali přímo z výrobny a nad ohýnkem jsme jim dali tu správnou chuť. Stoupání do Borovnice bylo dlouhé a náročné, ale ne nekonečné. A pak už jen vytoužená cesta domů k rodičům. Další hezký den jsme strávili v ZOO. Díky tatínkovi jednoho z žáků jsme nahlédli do Darwinovy stanice. Odvážlivci si nechali pověsit za krk obrovského hada, prozkoumali leguána, nebo si pohladili vodní želvu. Vyslechli jsme si spoustu zajímavostí a chovatelských rad. I zbytek dopoledne v ZOO byl příjemný. A to nejlepší na konec. Sladká tečka za školním rokem (v podobě zmrzlinového poháru) čekala na děti ve čtvrtek v Hotelu Centrál. Mohly nahlédnout i do pokoje s krásným výhledem na celé město. I tato akce byla pod záštitou ochotné maminky. Děkujeme všem rodičům, kteří nám nějakým milým způsobem poslední dny zpříjemnili.

Bylo to pěkné, bylo to fajn. A hlavně - není všem dnům konec! Hezké prázdniny!

Fotografie ze školního výletu najdete ve fotogalerii.