Podpora nadání v ZŠ Strž

Autorka: Mgr. Simona Nechanická

I v letošním školním roce jsme se mohli lépe věnovat nadání našich žáků, především díky projektu „Podpora rozvoje podmínek pro vzdělávání mimořádně nadaných žáků“.

Během našich setkání jsme se zabývali nejen robotikou, ale i základy elektřiny, k čemuž nám posloužili sady Boffin, nebo 3D-tiskem.

S již zmíněnými „Boffiny“ jsme se seznámili se základy elektřiny, od kterých jsme mohli přejít ke složitějším elektrickým obvodům a na závěr jsme se věnovali i elektřině v domácnosti a stavbě modelu rodinného domu. Za pomocí 3D-tiskárny jsme zase vytvořili modely geometrických těles a žáci si mohli odnést i jmenovky se svým jménem.