Olympijská soutěž s angličtinou

Autor: Mgr. Gabriela Geislerová

V pátek 4. února byly slavnostně zahájeny zimní olympijské hry, a proto jsme si již minulý týden na hodinách anglického jazyka povídali o historii a vývoji této velké sportovní události, od starověkého Řecka až po současné moderní hry. Naučili jsme se také názvy jednotlivých zimních sportů a procvičovali jsme je nejen pomocí prezentací, videí a pracovních listů, ale také pomocí tajenek, které jsme si sami vymysleli. A tak vznikl nápad, že angličtináři z deváté třídy připraví soutěžní tajenky o zimní olympiádě pro své mladší spolužáky. Tajenky jsou přístupné v příloze. Soutěž je určena pro žáky 5. - 8. třídy a potrvá po celou dobu konání zimní olympiády – tedy do 20. února 2022. Pokud by se však chtěli zúčastnit i mladší angličtináři, rádi je uvítáme. Vyluštěné tajenky mohou soutěžící poslat v příloze na mail: Geislerova@zsstrz.cz. Je nutné vyplnit všechna políčka, nestačí tedy pouze tajenku odhadnout. Úspěšní luštitelé budou zařazeni do slosování o hezké ceny a vítězové vyhlášeni na webových stránkách školy.

Tajenky