beru na vědomí

Okrskové florbalové turnaje v ZŠ Strž

Skoro celý týden 17.  20. 10. 2023 byla sportovní hala k dispozici na pořádání okrskového kola ve florbale mezi dvorskými školami, popřípadě školami z blízkého okolí.

Soutěžilo se v kategoriích mladší a starší žáci a žákyně a první dva týmy mají právo startovat v okresním kole v Hostinném.

V úterý o postup soutěžily týmy škol kat. III dívky – ZŠ Strž, ZŠ Schulzovy sady, ZŠ 5. května a ZŠ Podharť, kde postoupily týmy ZŠ Podharť a z prvního místa ZŠ Schulzovy sady. V této kategorii byly znatelné výkonnostní rozdíly mezi týmy a bylo znát, že družstvo Schulzových sadů vyhrálo s velkou převahou.

Ve středu se daly do boje týmy ze šesti škol, což bylo samozřejmě náročnější na organizaci, a to nejen z důvodu počtu škol, ale hlavně protože se chopili florbalové hole kat. mladších žáků. Ti jsou rychlejší a lehce dravější a týmy tak předvedly velmi vyrovnané výkony. Účastnily se školy ZŠ Strž, ZŠ Schulzovy sady, ZŠ Podharť, ZŠ 5. května, ZŠ Bílá Třemešná a nakonec ZŠ Dubenec.  Kde po vyrovnaných soubojích postoupila škola z 1.místa Bílá Třemešná a z druhého místa ZŠ Schulzovy sady. Vše bylo pod dohledem pozvaného rozhodčího, který pískal nejen s přehledem, ale i spravedlivě.

Ve čtvrtek se bojovalo v kategorii IV. dívky – starší žákyně 8.  9. tříd z 5 škol, kde byly úspěšné dívky domácí a pořádající školy ZŠ Strž, které postoupily z krásného druhého místa! Z prvního místa postupuje Gymnázium. Gratulujeme! Děkujeme za perfektní přístup k výkonům, nasazení, disciplínu a soudržnost, která byla cítit u všech soutěžních týmů.

V pátek se odehrálo poslední kolo starších žáků kat. IV, kde se účastnilo 6 škol. Chlapci předvedli krásné výkony hodny potlesku, protože padaly branky v posledních vteřinách, a to bylo konečně to správné drama.  Na základě tabulkových výsledků zvítězil Dubenec, který byl velikým překvapení snad pro všechny místní školy, z druhého místa pak postoupilo Gymnázium. Ovšem tři školy byly velmi vyrovnané, a tak to do poslední chvíle nebylo úplně jasné.

Florbalový týden byl zakončen úspěšným vyhodnocením s potleskem pro děcka, která se turnajů účastnila. Poděkování patří všem zúčastněným týmům, jejich školním trenérům, pořádající škole, paní ředitelce, rozhodčím, i zraněnému panu učiteli Zorádovi, který měl na starost přípravu celého turnaje. Na poslední chvíli za něho musel zaskočit kolega Michal Picha s p. učitelkou Vágnerovou. Veliké díky i rodičům za propůjčení dětí, protože bez jejich požehnání by to samozřejmě nešlo.

Sportu zdar a za rok na viděnou, postupujícím týmům hodně štěstí do dalších bojů.