Oheň - dobrý sluha, ale špatný pán

Pátek třináctého nemusí být jen smolný den. O tom se přesvědčili žáci 2. třídy, které navštívila již poněkolikáté hasička Jitka - členka HZS. Nejdříve si s dětmi připomněla, co by každý z malých posluchačů měl vědět. Pak s nimi předvedla telefonický hovor na tísňovou linku. Tady se ukázalo, jak jsou děti stále nedostatečně seznámené s adresou svého bydliště. Pomyslné dispečerce dalo velkou práci vypátrat polohu ohroženého dítěte. Úspěšně se pak ale žáci vypořádali s názornou ukázkou, v níž zahráli pohotovou reakci v případě požáru bytu nebo domu. A co si pro ně připravila sympatická hasička nového? Jak postupovat při evakuaci, a co si zabalit do tzv. evakuačního balíčku. Tady si děti vyzkoušely činnost s názornými pomůckami. Při ohlašování stavu ohrožení pak poslouchaly ukázky sirén s různým kolísáním. Hodina byla pestrá, zajímavá a hlavně přínosná. Prostě jako vždy. Velmi se těšíme na další setkání.